آیات نماز - سوره ابراهیم

*قُلْ لِعِبَادِیَ الَّذِینَ آمَنُوا یُقِیمُوا الصَّلَاةَ وَیُنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَةً مِنْ قَبْلِ أَنْ یَأْتِیَ یَوْمٌ لَا بَیْعٌ فِیهِ وَلَا خِلَالٌ

 به بندگان مؤمنم بگو : نماز را بر پا دارند ، و از آنچه روزى آنان کرده‏ایم ، پنهان و آشکار انفاق کنند ، پیش از آنکه روزى فرا رسد که در آن نه داد و ستدى است و نه پیوند دوستى و رفاقت . (سوره ابراهیم آیه 31)

* رَبَّنَا إِنِّی أَسْکَنْتُ مِنْ ذُرِّیَّتِی بِوَادٍ غَیْرِ ذِی زَرْعٍ عِنْدَ بَیْتِکَ الْمُحَرَّمِ رَبَّنَا لِیُقِیمُوا الصَّلَاةَ فَاجْعَلْ أَفْئِدَةً مِنَ النَّاسِ تَهْوِی إِلَیْهِمْ وَارْزُقْهُمْ مِنَ الثَّمَرَاتِ لَعَلَّهُمْ یَشْکُرُونَ

اى پروردگارم برخى از فرزندانم را در درّه‏اى بى‏کشت و زرع نزد خانه محترمت سکونت دادم ؛ اى پروردگار من [این سکونت دادن] براى این است که نماز را بر پا دارند ؛ پس دل‏هاى گروهى از مردم را به سوى آنان علاقه‏مند کن ، و آنان را از انواع محصولات و میوه‏ها روزى بخش ، که سپاس گزارى کنند . ( سوره ابراهیم آیه 37)

* رَبِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ الصَّلَاةِ وَمِنْ ذُرِّیَّتِی ۚ رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاءِ

اى پروردگار من مرا بر پادارنده نماز قرار ده ، و نیز از فرزندانم [برپادارندگان نماز قرار ده] . و اى پروردگار من دعایم را بپذیر  (سوره ابراهیم آیه 40 )

/ 0 نظر / 5 بازدید